معاونت فرهنگی و اجتماعی
اداره معاونت فرهنگی و اجتماعی
خبر : موضوع: ‌ خبری
برگزاری مراسم گرامیداشت 16 آذر

روز دانشجو با حضور روسا و اساتيد دانشگاه كردستان و استقبال باشكوه دانشجويان، در تالار مولوي دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه كردستان، رئيس دانشگاه در مراسم با گراميداشت 16 آذر، روز دانشجو، اظهار كرد: دانشگاه محل وجود جوانان پاك، مطالبه‌گر و با انگيزه‌ است و هميشه جنبش دانشجويي در دفاع از كشور، استقلاب و آزادي و ملت و در مبارزه با استعمار، استبداد و استكبار پيشتاز بوده است.
همچنین رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان كردستان نيز در اين مراسم گفت: اعتقاد من بر اين است كه در روز دانشجو، دانشجويان بايد به جاي مستمع، گوينده باشند.
دكتر بهرام نصرالهي‌زاده تصريح كرد: در چنين روزي كه به نام روز دانشجو نامگذاري شده است، بايد دغدغه‌ها، مطالبات و حسياست‌هاي دانشجويي نسبت به مسائل جامعه مطرح شود.
وي در ادامه با يادآوري سه شهيد شاخص دانشجو در 16 آذر سال 32 كه در مبارزه با استكبار و استبداد جان خود را فدا كردند، گفت: دانشجويان در سرنگوني رژيم طاغوت و نيز حفظ تماميت ارضي كشور در دوران دفاع مقدس با تقديم خون‌هايي نقش موثري ايفا كردند.
به گفته نصرالهي‌زاده، آرمان‌گرايي و ظلم‌ستيزي از ويژگي‌هاي دانشجو است و با داشتن دغدغه حيات اجتماعي، ظلم و ستيز را برنمي‌تابد.
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان كردستان همچنين افزود: جنبش دانشجويي بخشي از بدنه روشنفكري جامعه است كه نقش پيشرو و خط‌شكن را دارد.
نصرالهي‌زاده دانشجو و جنبش دانشجويي افق‌هاي بلندتر را مي‌بيند و در هر شرايطي با اين رويكرد، توانسته است نقش موثر خود در جامعه را عينيت ببخشد.
شايان ذكر است،؛ در اين مراسم ضمن قرائت بيانيه بسيج دانشجويي، انجمن اسلامي و جامعه اسلامي دانشجويان، از دانشجويان برتر و فعال فرهنگي دانشگاه مختلف تقدير شد.